Stomatologia dziecięca

Jesteśmy gabinetem przyjaznym małym pacjentom. Oswajamy lęki i budujemy zaufanie aby sprawić by od najmłodszych lat dbać o zęby małych pacjentów. Zachęcamy dzieci od 1 roku życia do wizyty adaptacyjnej mającej na celu zapoznanie się z gabinetem, a w przyszłości zminimalizowaniem lęku przed leczeniem. Wizyta adaptacyjna jest formą zabawy bez wykonania żadnych zabiegów leczniczych, ale mającą na celu przyzwyczaić dziecko do otoczenia gabinetu stomatologicznego. Na wizycie uczymy dzieci szczotkować zęby!

Podczas wizyty rodzice są informowani na temat diety higieny i ewentualnego planu leczenia. Warto pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych. O wiele łatwej jest wyleczyć mały ubytek!

Jeśli pierwsza wizyta dziecka będzie wizytą z bólem to najprawdopodobniej z bólem będzie się dziecku kojarzył gabinet stomatologiczny. Takie lęki, nazywane przez psychologów dentofobią często trwają w dorosłym życiu, wprost blokując psychicznie osoby przed zadbaniem o stan swojego uzębienia.

Nie stosujemy w stosunku do dziecka siły - przytrzymywanie dziecka niszczy współpracę i psuje atmosferę wizyty. Takich metod w naszym gabinecie NIE STOSUJEMY. Nie można dziecka straszyć dentystą, ale też nie wolno oszukiwać mówiąc mu "nic Cię nie będzie bolało" - lepiej opisać dziecku zabieg mówiąc: "znieczulenie będzie Cię trochę szczypać, to będzie trochę nieprzyjemne" etc.

Zdrowie zębów mlecznych wpływa na zęby stałe, między innymi przedwczesna utrata zębów mlecznych powoduje wady zgryzu. Aby zachęcić dzieci do leczenia zębów mlecznych stosujemy kolorowe wypełnienia Twinky Star renomowanej firmy Voco w wielu atrakcyjnych dla dzieci kolorach.